Ez a „kard” csak a regényekben jelenik meg, és ma már a lézervágási technológia lehetővé teszi a fantázia valósággá válását, és széles körben használják a különféle lakberendezési tárgyakban. Legyen szó szögletes fém tálalószekrényekről, fém székekről, kemény, lágy ívekkel rendelkező dohányzóasztalokról, vagy üreges fém paravánokról, amelyek mind káprázatos csillogással és varázslattal teltek el. A lézervágás nemcsak rozsdamentes acélhoz, alumíniumhoz, sárgarézhez, rézhez és más, erősen fényvisszaverő anyagokhoz alkalmazható, és nem rendelkezik öntőformázási jellemzőkkel, így jól megfelel a lakberendezési ipar kis mennyiségű, egyedi igényeinek is.
A fények beragyogják színes életünket, és fontos szerepet játszanak a modern otthoni életben. Ezt a Norvég Fa (Norvég Erdei Fények) nevű világítást a norvég tervező, Cathrine Kullberg tervezte. Nyírfa felületre lézergravírozott fenyő és állatok. A fény alatt a vastag, északi stílus olyan élő, mintha előtted ragyogna. Ez a híres „Garland Light”, amely kifinomult lézervágási technológiával az eredetileg hűtött fém hirtelen vitalitással teli vonallá alakul át. A világítás változásával virágokat, fákat és szőlőtőkéket ábrázol. Az ablak sötétben történő benyomása teljesen más. A fém üreges gravírozása, formája és mérete szabadon játszható.
A németországi fifti-fifti kreatív stúdió pelenkázó lámpájának (Take-off Light) ernyője lézervágással készült papírból. Eldönthetjük, hogy hol vájjuk ki, és hol ne érjünk hozzá, így szinte végtelen fényformát hozunk létre.
3D-s izzó forma lapos fából / Bambusz kivágása után egy látszólag kagyló alakú lámpaernyőt alkotva / Komplex filcvágású szövet lámpaernyő, amely a fény és árnyék kölcsönhatásának hatását mutatja / Lézermaratásos kocka, belülről kifelé világítva különböző fényekben / Finom fém lézervágású ötszög, amely komplex és precíz, személyiséget tükröző lámpaernyőt hoz létre.
Az Offiseria olasz lakberendezési márka nemrégiben felkérte olasz dizájnstúdióját, a Mario Alessianit, hogy tervezzen egy Vela vitorlás lámpák sorozatát. Kizárólag hajtogatási és lézervágási eljárást alkalmazva egy egyszerű fémszerkezetet hoztak létre. Az Offiseria által javasolt alacsony költség követelményeinek megfelelően a tervezők lézervágó hengerszerkezetet használtak a lámpa rögzítésére, majd apró ötvözetlemezből állították össze a fény terjedési irányát, így végül egy asztali lámpa minimalista, stabil, vékony szerkezetét hozták létre.