A szőnyegeket széles körben használják lakóépületekben, szállodákban, stadionokban, kiállítótermekben, járművekben, hajókon, repülőgépekben és egyéb padlóburkolatokban, zajcsökkentő, hőszigetelő és dekoratív hatásúak.
A hagyományos szőnyegeket általában kézi vágással, elektromos vágással vagy stancolásos vágással vágják. A vágási sebesség viszonylag alacsony, a vágási pontosság nem garantált, gyakran szükség van második vágásra, és több hulladék keletkezik; az elektromos vágás gyors, de a bonyolult grafikáknál a sarkok vágása a hajtás görbülete miatt gyakran hibás, nem vágható, és könnyen szakállasodhat. A stancolásnál először a formát kell elkészíteni, bár a vágási sebesség gyors, az új vízióhoz új formát kell készíteni, a forma elkészítése magas költségekkel jár, hosszú ciklusidővel és magas karbantartási költségekkel jár.
A lézervágás egy érintésmentes hőkezelési eljárás, melynek során a vásárlóknak csak fel kell helyezniük a szőnyeget a munkafelületre, a lézerrendszer pedig a tervezett minta szerint vágja ki, így a bonyolultabb formák is könnyen vághatók. Sok esetben a szintetikus szőnyegek lézervágása szinte teljesen kiégett oldalt eredményezett, a szélek automatikusan lezáródtak, elkerülve a szakállproblémákat. Számos vásárlónk használta lézervágó gépünket autók, repülőgépek és lábtörlők szőnyegeinek vágására, és mindannyian profitáltak ebből. Ezenkívül a lézertechnológia alkalmazása új kategóriákat nyitott a szőnyegiparban, nevezetesen a gravírozott szőnyegeket és a szőnyegberakásokat. A differenciált szőnyegtermékek egyre népszerűbb termékekké váltak, és a fogyasztók is jól fogadják őket.
Lézergravírozás, szőnyegek vágása